Przejdź do treści
Aktualności

Podstawą dobrej firmy jest tolerancja i szacunek dla odmiennego zdania

Co było inspiracją do powstania marki I See You Jewelry?

Inspiracją była chęć stworzenia czegoś wyjątkowego z naszych pasji. Kolekcje firmy natomiast są zainspirowane aspektem szeroko pojętej wiary w zjawiska i wartości. Będziemy poruszać różne tematy na przykład: miłości, energii, dobra, zła, nadziei. W obecnym temacie są Anioły i ich dobra energia. Chciałyśmy wpleść historię, łącząc piękną formę medalionów i zawieszek zwierzątek z  przesłaniem.

q

Dla kogo została ona stworzona?

Jest stworzona dla wszystkich kobiet, kierujących się w życiu ciekawością, intuicją i wiarą, aby dawać im poczucie piękna i dobre samopoczucie. Biżuteria została podzielona tak, aby nasze klientki miały wybór zależnie od nastroju i potrzeb, będąc świadomą samej siebie.

Na jakich wartościach opiera się Wasza współpraca/Wasz projekt?

W dużej mierze na zaufaniu. Nasz projekt, cała współpraca powstała spontanicznie. Ja kierowałam się intuicją. Kasia miała w sobie tą tajemniczość, która bardzo pasowała do wizji naszej marki I See You. Aneta jest bardzo kreatywna w tworzeniu spójnych wizji na każdą kolekcje. Dba o to, aby historia miała głębszy sens i odnośniki do różnych symboli. Nasza wiedza i kreatywność są kierunkowskazem. Rozwój zależy od dobrej komunikacji. Staramy się dbać o to na każdej płaszczyźnie. Doceniamy zaangażowanie i stabilność w tworzeniu oraz szczerość, która daje nam komfort psychiczny. Podstawą dobrej firmy jest też tolerancja i szacunek dla odmiennego zdania i decyzji. My mamy tego pełną świadomość. Chciałyśmy zawrzeć też autentyczność wynikająca z ręcznego wykonania co jest fundamentem naszej marki i taki charakter chcemy utrzymać.

 Co jest dla Was kluczowe w budowaniu własnych standardów pracy?

Zdefiniowanie mocnych stron każdej z nas, a następnie podział obowiązków przy nieustającej ciekawości do zgłębiania tematów. Pierwsza wspólna firma jest wyzwaniem emocjonalnym, ale też fizycznym. Uczymy się praktycznie codziennie jak ją budować i umacniać. Popełniamy czasami błędy, ale to szybko pozwala na właśnie wytyczenie nowych standardów. Ważne jest, aby wyciągać wnioski ze wszystkiego i wykorzystać naukę w przyszłości.

Samoświadomość jest największym kapitałem każdego z nas. Jakie cechy i predyspozycje sprawiają, że tworzycie tak zgrany duet?

Jesteśmy zupełnie inne, trochę jak dopełniająca się energia. Obie tworzymy, ale Aneta jest emocjonalnym kreatorem, którego czasem trzeba stopować lub wspierać. Ona potrzebuję kogoś kto czasem ochłodzi „szaleńcze" zapały, nie ograniczając jej przy tym, doda odwagi w projektowaniu czegoś nowego. Kasia kieruje się z kolei rozsądkiem, research’em i planem. Każdą kolekcję, realizację, produkcję ustalamy razem, wkładając w projekty nasze najsilniejsze cechy. Każda z nas stara się wyczuć nastroje drugiej osoby i pomagać jej kiedy jest taka potrzeba. Ważne jest, aby czuć się bezpiecznie i pewnie z drugą osobą i dla mnie to jest największą wartością w naszej współpracy.

Jaką myśl, radę dałybyście osobom, które marzą o swoim projekcie, ale z różnych powodów boją się podjąć wyzwania?

Nasza rada to otoczyć się zaufaną grupą ludzi i nie bać się wyzwań. Wsparcie na starcie jest ważne, umacnia nas i mimo przeszkód będzie stabilizować obawy, bo jest to w pewnym sensie wyjście ze strefy komfortu. Mocna marka musi opierać się na wiedzy, umiejętnościach, praktyce i ciężkiej pracy. Niezależność i wiedza w wielu aspektach ogranicza wydatki, co dla małej firmy jest często pomocne. Zważywszy na to jak sytuacja na świecie zmienia się z każdym dniem, postawiłyśmy na system małych kroków. Myślimy, że to dobra decyzja. 

Jakie są Wasze definicje słowa „sukces”?

Sukcesem uznajemy spokój i poczucie bezpieczeństwa, stabilność w różnych aspektach życia. W przypadku tworzenia naszej marki I See You, sukcesem dla nas będzie ugruntowanie stałej i silnej pozycji na rynku, który jest przesycony różnorodnością. To zawsze daje satysfakcję i przyjemność z wykonywania pracy, a kiedy wykonywana praca jest pasją, można to zdecydowanie nazwać sukcesem.

Aneta Stelmaszczyk - skończyła studia wystawiennicze, zawód projektant odzieży i akcesoriów, przez lata pracowała w branży mody jako projektant, współzałożycielka marki I See You

Katarzyna Bialik - skończyła Polsko-Japońską-Akademię Technik Komputerowych na kierunku Sztuki Nowych Mediów, przez lata pracowała w branży mody i reklamy, graficzka, obecnie łączy pracę nad własną marką z pracą w agencji Ilustratorów, współzałożycielka marki I See You

www.iseeyou.design

Najnowsze wydanie