Przejdź do treści
Aktualności

Columbus Elite - Sukces oparty na współpracy

Columbus Elite to połączenie doświadczenia i troski o najwyższą jakość oferowanych usług. Podczas gdy rynek OZE zmaga się z wyzwaniami spowodowanymi przez zmiany legislacyjne i kryzys gospodarczy, spółka nadal rozbudowuje sieć sprzedaży i tworzy programy motywacyjne. Firma zarządzana przez Pawła Bednarka i Rafała Kołłątaja przyciąga młodych, przedsiębiorczych ludzi, którzy pragną budować stabilny biznes oparty na partnerstwie i możliwościach rozwoju.

Grupa Kapitałowa Columbus - a wraz z nią Columbus Elite - to najszybciej rozwijająca się organizacja zajmująca się fotowoltaiką oraz innymi sektorami OZE. Od lat rewolucjonizuje branżę energii odnawialnej dostarczając klientom kompleksowe i nowoczesne usługi. Columbus Elite to Spółka dystrybucyjna założona przez Pawła Bednarka, Rafała Kołłątaja i Dawida Zielińskiego w 2019 roku. Jako firma wchodząca w skład Grupy Kapitałowej Columbus działa w obszarze sprzedaży B2C, dostarczając innowacyjne rozwiązania ekoenergetyczne, między innymi fotowoltaikę, pompy ciepła i magazyny energii do klientów na terenie całej Polski.

W czerwcu br. mija trzeci rok funkcjonowania Columbus Elite. Co spowodowało, że wypracowaliście tak wysokie wyniki i to w czasie znaczących zmian rynkowych?

Paweł Bednarek, prezes zarządu Columbus Elite: W grupie kapitałowej Columbus realizujemy nasz koncept sprzedażowy, który jak pokazują liczby dobrze się sprawdza. Columbus Elite jako trzyletnia spółka ma na swoim koncie ponad 25 000 Klientów, a całkowita moc zainstalowana w OZE wynosi 117 MW [narastająco na koniec 1Q22 zgodnie z raportem Grupy Kapitałowej Columbus opublikowanym 16.05.2022. To imponujące wyniki zważając na fakt, że budowanie naszej firmy przypadło na czas pandemii, zmian legislacyjnych oraz rosnącej inflacji. Jestem dumny z naszej pozycji na rynku i zaufania, które udało nam się wypracować przez te lata. Columbus Elite to jedna z największych sieci sprzedażowych w Polsce, która na terenie całego kraju posiada biura partnerskie i franczyzowe. Współpracujemy z setkami przedsiębiorców i robimy wszystko, by zapewnić im najlepsze z możliwych warunki rozwoju. Cieszą nas głosy uznania.

Dla Was jako dynamicznych managerów wejście do branży OZE było dużą zmianą w kursie biznesowym. Dlaczego warto budować karierę w branży odnawialnych źródeł energii?

Rafał Kołłątaj, wiceprezes zarządu Columbus Elite: Sektor OZE posiada ogromny potencjał, technologiczny i techniczny. To argumenty za tym, aby nie tylko kibicować tej branży ale także budować w niej swój biznes. Tak szeroko dyskutowane obecnie bezpieczeństwo energetyczne Europy jest nierozłącznie związane z rozwojem branży odnawialnych źródeł energii. Obrany przez nasze państwo kierunek rozwoju energetycznego jakim jest „Polityka energetyczna Polski do 2050 roku” spowoduje dalszy, intensywny rozwój naszej branży. Zawód OZE to zawód przyszłości, a Columbus Elite to miejsce gdzie każda ambitna osoba może zbudować stabilny biznes.

Columbus Elite jest dziś jedną z największych grup sprzedażowych branży OZE w Polsce i należy do najatrakcyjniejszych miejsc pracy spośród sieci sprzedażowych w Polsce.

Rafał Kołłątaj: Młodych i przedsiębiorczych ludzi przyciągają długoterminowe, stabilne możliwości rozwoju i wysokie zarobki jakie umożliwia im współpraca z naszą organizacją. Odpowiadamy na potrzeby naszych współpracowników oraz klientów, dzielimy się wiedzą i doświadczeniem. Sprzedawcy Columbus Elite stale uczestniczą w spotkaniach i konferencjach gdzie mogą poznawać biznesowe praktyki. To właśnie szkolenia odgrywają kluczową rolę w rozwoju współpracowników Columbus Elite. Nasi managerowie mają różne doświadczenia i często pochodzą z różnych branż. Łączą ich wartości takie jak efektywność i zaangażowanie, które wymaga działania i skupienia na celu. Na co dzień wspieramy i pomagamy im w zdobywaniu kompetencji potrzebnych do zarządzania swoimi zespołami. Działamy na terenie całej Polski, dzięki czemu nasi doradcy mogą lokalnie świadczyć usługi najwyższej jakości.

Paweł Bednarek: Okoliczności, w jakich funkcjonuje branża odnawialnych źródeł energii zmieniają się w szybkim tempie. Mamy tego świadomość i dlatego stale wprowadzamy nowe praktyki w naszej codziennej pracy. W minionym miesiącu uruchomiliśmy nowy program wspierający naszych handlowców - ColumBOOST, który został entuzjastycznie przyjęty przez całą organizację. W Columbus Elite największym kapitałem są ludzie. Dlatego wsłuchujemy się w ich potrzeby, gwarantujemy najlepsze warunki współpracy i rozwoju. Wierzymy, że wspólnymi siłami możemy osiągnąć jeszcze więcej. Wysokie standardy jakości szkoleń oraz wprowadzane przez Columbus Elite innowacje szkoleniowe i rozwojowe przynoszą spodziewane długofalowe efekty. Nasze zespoły osiągają wyniki świadczące o ogromnym zaangażowaniu i doświadczeniu. Managerowie potrafią utrzymywać wyniki, motywować swoje zespoły i skutecznie rekrutować.

Co stoi za sukcesem spółki Columbus Elite?

Paweł Bednarek: Dynamiczny wzrost i sukces naszej spółki to efekt pracy i zaangażowania wielu osób. Dlatego fundamentem naszej biznesowej strategii są zadowoleni i odpowiednio zmotywowani współpracownicy. Dzisiaj rynek stał się wymagający - konsolidujemy wiele małych zespołów i firm z branży, mając wsparcie Grupy Kapitałowej Columbus, zapewniony łańcuch dostaw i najlepszą w kraju obsługę klienta.

Rafał Kołłątaj: W Columbus Elite stawiamy na efektywność i dynamikę. Rozpoczynając czwarty rok działalności spółki nadal się zmieniamy i stawiamy sobie ambitne cele. Nasze założenia realizujemy w atmosferze wzajemnego zaufania i partnerstwa. Zmiany legislacyjne to dla naszej spółki czas kolejnego etapu rozwoju - dzięki Grupie Kapitałowej Columbus możemy oferować bilansowanie 1:1 dla naszych Klientów. Codziennie nasi dyrektorzy i współpracownicy spotykają się z właścicielami domów w całej Polsce, którzy ze względu na zmiany cen prądu, gazu i węgla masowo decydują się na inwestycję w fotowoltaikę i pompę ciepła, co wraz z ofertą bilansowania daje im samowystarczalność.

Wiele firm na rynku zamyka się lub upada. W tym samym czasie wasze reklamy rekrutacyjne widać w mediach społecznościowych a kampanię produktową Columbusa  w wielu stacjach radiowych. Czy nadal budujecie zespoły sprzedażowe w Columbus Elite?

Rafał Kołłątaj: Tak, kiedy wielu przedsiębiorców w branży zamknęło działalność my wraz z Grupą Kapitałową Columbus przygotowywaliśmy się do tych zmian od wielu miesięcy i nadal budujemy nasze ogólnopolskie zespoły sprzedażowe. Gwarantujemy naszym współpracownikom atrakcyjne warunki współpracy, terminowe płatności oraz dostęp do najlepszych szkoleń i innowacji. Nie raz zakończyliśmy rynek innowacyjnością i tempem działania. Nowe technologie, pojawiające się wyzwania i wymagania klientów są częścią naszej pracy. Jako lider branży nie tylko nadążamy z tempem zmian, ale jesteśmy o krok przed innymi pokazując możliwości i ścieżki rozwoju.

Paweł Bednarek: Osoby i zespoły, które pracują z nami od dłuższego czasu wiedzą, że w Columbus Elite potrzeby naszych doradców traktujemy priorytetowo. Jesteśmy jednym dużym zespołem. Współpracujemy z osobami o różnym poziomie doświadczenia zawodowego i podnosimy ich kompetencje. Każdy zespół potrzebuje mocnych liderów, którzy spełniają rolę mentorów oraz są wsparciem i inspiracją. Dążymy do tego, aby Columbus Elite wyróżniał się właśnie takimi managerami. Dbamy o odpowiednie wdrożenie nowych współpracowników, inwestujemy w ich rozwój a tym samym w przyszłość naszej firmy.

Warto spojrzeć na Columbus Elite nie tylko z perspektywy dużej sieci sprzedażowej ale też z perspektywy poszczególnych osób, które dzięki współpracy ze spółką zbudowały dobrze prosperujący biznes i dziś same zarządzają swoimi zespołami:

Jak mówi Wojciech Tokarz, Dyrektor Generalny Columbus Elite: Stale się zmieniamy i podejmujemy starania aby być dla młodych, ambitnych ludzi najlepszym miejscem do budowania kariery zawodowej. Zarządzając ponad 80-cio osobowym zespołem nadal chcę, aby nasi współpracownicy rozwijali w pełni swój potencjał. Wierzymy, że wspólnie z naszymi partnerami i klientami możemy przyczyniać się do zmian w najważniejszych obszarach gospodarki energetycznej. Rozwój OZE będzie decydować o niezależności i suwerenności naszego państwa. Rozwiązania takie jak fotowoltaika, magazyny energii i pompy ciepła to z pewnością metoda na uniezależnienie Europy od surowców ze wschodu. Udział energii odnawialnej wzrasta z każdym kwartałem i będzie postępować w najbliższych latach.

Jak podsumowuje Jakub Fijewski Dyrektor Generalny w Columbus Elite: Nawiązanie współpracy z Columbus Elite było przełomowym momentem w mojej karierze. Dzięki zaufaniu, jakim obdarzył mnie zarząd stałem się dojrzalszym przedsiębiorcą. Rozwinąłem się nie tylko finansowo ale również biznesowo. Dziś prowadzę biuro partnerskie we Wrocławiu i pomagam innym odnaleźć się w biznesie jaki umożliwia branża OZE. W Columbus Elite wszyscy ze sobą współpracujemy. Ta współpraca wykracza poza granice zespołów czy hierarchii w naszej organizacji. Dzięki temu każdy postrzega siebie jako ważną część spółki i koncentruje się na osiąganiu wspólnych celów.

Odnawialne źródła energii i ekoenergetyczne rozwiązania od lat biją rekordy popularności. Zmienia się krajobraz energetyczny ale również rynek pracy. Mimo niepewności i strachu  spowodowanego zmianami legislacyjnymi, przyszłość branży odnawialnych źródeł energii jest rentowna i stanowi doskonały wybór kariery.  Columbus Elite to spółka, która w tych trudnych czasach mocno się rozwija, efektywnie wykorzystuje szanse biznesowe, stawiając na rozwój przedsiębiorczych ludzi w przyszłościowym sektorze OZE. 

Najnowsze wydanie