Przejdź do treści
Aktualności

Ambasadorzy nagrodzeni

Dziś o powodzeniu decydują innowacje, prace naukowców, inicjatywa, przedsiębiorczość, a także nie tylko wykształcenie, ale i kształcenie. W dowód uznania osiągnięć, w tym zakresie, Instytut Biznesu postanowił przyznać tytuły Ambasadorów.

Instytut Biznesu działający od 7 lat,  przyznał po raz pierwszy tytuły Ambasadora Gospodarki 2018 i Ambasadora Innowacji 2018. Instytut to organizacja stworzona przez przedsiębiorców dla przedsiębiorców. Od lat zajmuje się analizowaniem kondycji gospodarki i jej trendów. Przedstawiciele organizacji uczestniczą w wielu ważnych inicjatywach, których celem jest wspieranie rozwoju działalności gospodarczej. Nagrody Ambasadorów to początek inicjatywy, która ma na celu zwrócenie uwagi środowisk przedsiębiorców na różne aspekty biznesu i na podmioty, które mają znaczenie dla rynku.

: Rafał Hiszpański, prezes D.A.S. Towarzystwo Ubezpieczeń Ochrony Prawnej, Stanisław Atanasow, prezes Eurofactor Polska, Michał Jaworski, Przewodniczący Rady Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji oraz Jacek Janiszewski, przewodniczący rady programowej WELCONOMY FORUM IN TORUN
Na zdjęciu: Rafał Hiszpański, prezes D.A.S. Towarzystwo Ubezpieczeń Ochrony Prawnej, Stanisław Atanasow, prezes Eurofactor Polska, Michał Jaworski, Przewodniczący Rady Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji oraz Jacek Janiszewski, przewodniczący rady programowej Welconomy Forum in Torun 

Uroczystość rozpoczęto debatą: Rozwiązania sprzyjające rozwojowi firmy, branży,regionu", którą poprowadził Tomasz Sańpruch, redaktor naczelny Capital24tv.

Podczas gali wręczono po trzy nagrody  Ambasadora Innowacji 2018 i Ambasadora Gospodarki 2018

Tytuł Ambasadora Innowacji 2018 zdobyli ci, którzy wiedzą jak ważne są relacje nauki z biznesem, i jak dzięki temu można patrzyć w przyszłość  dającą szanse rozwoju. Nowoczesna Politechnika Świętokrzyska gotowa jest sprostać wymaganiom studentów i młodych naukowców. Uczelnia stawia na współpracę z przemysłem i podmiotami gospodarczymi. Kolejny z ambasadorów otwartych na badania i rozwój, stawiającym na innowacyjne rozwiązania jest Grupa Boryszew. To jedna z największych grup przemysłowych w Polsce specjalizująca się w produkcji komponentów do samochodów, przetwórstwie metali nieżelaznych oraz chemii przemysłowej. Podobnie trzeci nagrodzony Ambasadorem Innowacji - ADAMED, już 13 lat temu, jako pierwsza polska firma farmaceutyczna podjął współpracę nauki z biznesem, powołując konsorcjum naukowo-przemysłowe. Obecnie posiada blisko 200 patentów w większości krajów na świecie i firma zainwestowała już ponad 1 miliard złotych w innowacyjność.

a

Na tytuł Ambasadora Gospodarki 2018 zasłużył kongres WELCONOMY FORUM IN TORUN, którego nadrzędnym celem jest promocja polskiej gospodarki, firm, inicjowanie spotkań świata polityki, biznesu i nauki. Również ambasadorem reprezentującym interesy gospodarcze jest Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji, której misją jest  współtworzenie fundamentów cyfrowego rozwoju. PIIT wspiera działania firm realizujących światowej klasy cyfrowe produkty i usługi. Kolejną nagrodzoną firmą tytułem Ambasadora Gospodarki jest EUROFACTOR Polska. Firma oferuje usługi faktoringowe dla przedsiębiorstw zarówno dla MSP jak i korporacji.

Partnerami wydarzenia byli D.A.S. Towarzystwo Ubezpieczeń Ochrony Prawnej oraz Amber Room

W debacie udział wzięli : Rafał Hiszpański, prezes D.A.S. Towarzystwo Ubezpieczeń Ochrony Prawnej, Stanisław Atanasow, prezes Eurofactor Polska, Michał Jaworski, Przewodniczący Rady Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji oraz Jacek Janiszewski, przewodniczący rady programowej WELCONOMY FORUM IN TORUN.

Opr. Rita Schultz

Fot. Łukasz Giersz

Najnowsze wydanie